دعایی از پیامبر ص برای ادای قرض | پايگاه فرهنگي دفتر حجه الاسلام و المسلمين حاتم پوري كرماني

حضرت زهرا سلام الله عليها: اِنَّ السَّعيدَ، کُلَّ السَّعيدِ، حَقَّ السَّعيدِ مَن أحَبَّ عَلِياً في حَياتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛ همانا سعادتمند(به معناي) کامل و حقيقي کسي است که امام علي(ع) را در دوران زندگي و پس از مرگش دوست داشته باشد.

دعایی از پیامبر ص برای ادای قرض

شخصی به پیامبر ص عرض کرد:
مردی عیالوار و مقروض هستم که سختیهای دنیا به من روی آورده است.
به من دعایی بیاموزید که خداوند به من درآمدی دهد، تا قرضم را ادا کرده و خانواده ام را اداره کنم، دعایی که دنیایم را آباد کند و از این گرفتاری نجاتم بخشد؟
⬅️پیامبر ص فرمودند: ای بنده‌ خدا!
وضو بگیر (با دقّت) و دو رکعت نماز با رکوع و سجده‌ی کامل (با وقار و حضور قلب) بخوان و
🙏با ادب وتضرّع به محضر پروردگارت بگو:
یا ماجِدُ، یا واحِدُ، یا کَریمُ، اَتَوَّجَّهُ إِلَیْکَ بِمُحَمَّدٍ نَبِّیکَ نَبِّی الرَحْمَهِ، یا مُحَمَّدُ یا رَسولَ اللهِ، إنّیِ أَتَوَجَّهُ بِکَ إِلی اللهِ رَبّی وَ رَبِّکَ وَ رَبِّ کُلَّ شَیْءٍ وَ أَسْألُکَ اَلّلهُمَّ أَنْ تُصَّلیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِ بَیْتِه وَ أَسْأَلُکَ نَفخَهً کَریمَهً مِنْ نَفَحاتِکَ وَ فَتْحاً یَسِیراً وَرِزْقاً وَاسِعاً أَلِمُّ بِهِ شَعْثی وَ أَقْضِی بِهِ دَیْنی وَ أَسْتَعِینُ بِهِ عَلی عِیالِی
🙏ای ماجد، ای واحد، ای کریم، به وسیله‌ی محمّد، نبی تو، نبی رحمت ص به تو توجّه می‌کنم
ای محمّد و ای رسول خدا! به شفاعت تو نزد خداوند که پروردگار من و تو و همه چیز است روی میآورم، و خداوندا از تو مسئلت دارم که بر محمّد و آل او درود فرستی و از تو گشایشی ارجمند و آسان و روزی وسیعی که کارم را استوار و دینم را ادا و عیالم را اداره کند مسئلت مینمایم.
📚درمحضرامیرالمؤمنین،ج۵ ، ص۵۹۳

منوی دسترسی